• Borat Subsequent Moviefilm

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Normal People

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★★★★

  • Ghost Strata

  • Nova Lituania

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Booksmart

  • Queen of Hearts

    ★★★★

  • Breakwater

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Dead Pigs

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★

  • No History in a Room Filled with People with Funny Names 5

  • Fanatyk

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

  • It

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

  • Annabelle: Creation

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • history of the entire world, i guess

  • Baby Driver

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

  • Black Mirror: San Junipero

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★½

  • Independence Day: Resurgence