Dillon(!) has logged 351 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry