Dillon(!) has logged 28 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry