• Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • TINA

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★

  • The Dig

    ★★

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Swordsman

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Uncle Peckerhead

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Fried Barry

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Zola

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Cats