10aflyViper has logged 355 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Curtains

Curtains

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Things

Things

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Girls Nite Out

Girls Nite Out

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Offerings

Offerings

1989
×
Read the review Edit this entry  
20
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trancers II: The Return of Jack Deth

Trancers II: The Return of Jack Deth

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Madman

Madman

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
12
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trancers

Trancers

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry