• Suspiria

    ★★★½

  • Butterfly Kisses

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Luz

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jigsaw

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Cult of Chucky

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Ritual

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Leatherface

    ★½

  • Victor Crowley

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Amityville: The Awakening

    ★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Wish Upon

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★½

  • The Villainess

    ★★★

  • The Mummy

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Rings

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Death Race 2050

    ★★½

  • The Bye Bye Man

    ★★

  • Wolf House

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Terrifier

    ★★

  • Batman: Return of the Caped Crusaders

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Phantasm: Ravager