Otto has logged 707 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slow Torture Puke Chamber

Slow Torture Puke Chamber

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Seconds

Seconds

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
30
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vacanze di Natale

Vacanze di Natale

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way 2

Jingle All the Way 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hazard

Hazard

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heroes Shed No Tears

Heroes Shed No Tears

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantozzi The Return

Fantozzi The Return

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
22
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
Read the review Edit this entry  
22
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Equus

Equus

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Honeymooners

Honeymooners

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Il pesce innamorato

Il pesce innamorato

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Things

Things

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Noriko's Dinner Table

Noriko's Dinner Table

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
Read the review Edit this entry  
17
Terrifying Girls' High School: Lynch Law Classroom

Terrifying Girls' High School: Lynch Law Classroom

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry