Otto has logged 43 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantozzi Still Suffers

Fantozzi Still Suffers

1983
×
★★★½
Edit this entry  
30
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
30
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantozzi Against the Wind

Fantozzi Against the Wind

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pandorum

Pandorum

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
KL24: Zombies

KL24: Zombies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Attila flagello di Dio

Attila flagello di Dio

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
May

May

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ecce Bombo

Ecce Bombo

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
8:46

8:46

2020
×
Edit this entry  
17
The Junkman

The Junkman

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Æon Flux

Æon Flux

1991
×
Read the review Edit this entry  
12
Gone in 60 Seconds

Gone in 60 Seconds

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sex and Zen

Sex and Zen

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kotoko

Kotoko

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
It Comes

It Comes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Slacker

Slacker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
Read the review Edit this entry  
01
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry