• Guns Akimbo

    ½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • First Cow

    ½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Nimic

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★★

  • Cuck

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • It Has to Be Lived Once and Dreamed Twice

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★½

  • Polar

    ½

  • The Lodge

    ★★★

  • Beats

    ★★★★

  • Glass

  • It Comes

    ★★★½

  • Fuck You All: The Uwe Boll Story

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Antrum

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★

  • Incel

  • Green Book

    ★★★½

  • Her Smell

    ½

  • mid90s

    ★★★½

  • High Life

    ★★½

  • Skin

    ★★½

  • Final Score

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★½

  • On My Skin

    ★½

  • Salt

  • Roma

    ★★★½

  • The Festival

  • Megalodon

  • Penguin Highway

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Possum

    ★★½

  • Flyin' Bamboo

  • Dogman

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman