• The Tickle King

    ★½

  • The Evil Within

    ★★★

  • Skins

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Brigsby Bear

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Kuso

    ½

  • Return to... Return to Nuke 'Em High AKA Vol. 2

    ★★★★

  • KL24: Zombies

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Trash Fire

    ★★

  • Black Mirror: San Junipero

  • Terrifier

    ★★★

  • Gantz:O

    ★★★

  • Chainsaw

  • The Accountant

    ★★★

  • Masterminds

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • Army of One

    ★★★★

  • Snowden

  • The Founder

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • Antiporno

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Elle

    ★½

  • The Neon Demon

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • American Honey

  • Raw

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ½

  • The Belko Experiment

    ★★

  • This House Has People in It

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Keanu

  • Hush

    ★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Deadpool

    ½

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • C'est La Vie

    ★★★½

  • Ip Man 3

    ★½

  • The Revenant

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • They Call Me Jeeg

    ★★★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★

  • Hardcore Henry

    ★★★★

  • The Martian

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★

  • Anomalisa

    ★½

  • Regular Show: The Movie

    ★★★

  • Shark Exorcist

  • Turbo Kid

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer: First Day of Camp

    ½

  • Pixels

    ★★

  • Black Mass of the Nazi Sex Wizard

    ★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Dude Bro Party Massacre III

    ★★★

  • Inside Out

    ★★