• Jurassic World

  • Kung Fury

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ½

  • Love

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Spy

  • Larry Gone Demon

  • Furious 7

  • The Invitation

    ★★★

  • Chappie

    ★½

  • Power/Rangers

    ★★★

  • Eat My Shit

  • Victoria

    ★★½

  • Cool Cat Saves the Kids

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★

  • Kiddie Flamingos

  • How the 'Dook Stole Christmas

  • Unedited Footage of a Bear

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Jingle All the Way 2

    ★½

  • Horrible Bosses 2

    ★★★½

  • Paddington

  • As the Gods Will

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Equalizer

  • Tusk

    ★★

  • Spring

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • Predestination

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★½

  • Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★½

  • The Expendables 3

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

    ★★★

  • Suburban Gothic

    ★★½

  • Rampage: Capital Punishment

    ★★

  • The World of Kanako

    ★★★★½

  • ADHD Rush Hour

    ★★★★

  • 22 Jump Street

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Maps to the Stars

    ★★

  • It Follows

    ★★★

  • Godzilla

    ★½

  • Google Glass: Seeds

  • Creep

    ★★

  • River of Fundament

    ★★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★

  • The Babadook

    ★★

  • Frank

  • The Guest

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Turtle's Head

    ★★★★

  • Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • American Hustle

  • The Elephant's Garden

  • Men's Thanksgiving

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★½

  • Oldboy

  • Her

    ★★½

  • Metalhead

    ★★