Sort by

13_MoMo_13 has logged 218 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inferno

Inferno

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King of the Kickboxers

The King of the Kickboxers

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Double Team

Double Team

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Busting

Busting

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ciao Ciao

Ciao Ciao

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Leguizamo's Latin History for Morons

John Leguizamo's Latin History for Morons

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Romancing in Thin Air

Romancing in Thin Air

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Breaking News

Breaking News

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry