Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Centerfold Girls

The Centerfold Girls

1974
×
★★★
Edit this entry  
22
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Run! Bitch Run!

Run! Bitch Run!

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wilderness Survival for Girls

Wilderness Survival for Girls

2004
×
★★
Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mutiny in Outer Space

Mutiny in Outer Space

1965
×
★★½
Edit this entry  
20
Piranha

Piranha

1978
×
★★½
Edit this entry  
20
Coffy

Coffy

1973
×
★★★★
Edit this entry  
18
Brothers

Brothers

1977
×
★★½
Edit this entry  
18
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
War of the Satellites

War of the Satellites

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Bloody Apes

Night of the Bloody Apes

1969
×
★★
Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blacula

Blacula

1972
×
★★★
Edit this entry  
09
The Big Cube

The Big Cube

1969
×
★★
Edit this entry  
08
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blood Orgy of the She-Devils

Blood Orgy of the She-Devils

1973
×
★★½
Edit this entry  
07
Mudhoney

Mudhoney

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Lady in the Car with Glasses and a Gun

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
The Killer That Stalked New York

The Killer That Stalked New York

1950
×
★★★
Edit this entry  
06
Drug Stories! Narcotic Nightmares and Hallucinogenic Hellrides

Drug Stories! Narcotic Nightmares and Hallucinogenic Hellrides

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★½
Edit this entry  
03
Suburban Roulette

Suburban Roulette

1968
×
★★½
Edit this entry  
03
Something Weird

Something Weird

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paranoia

Paranoia

1969
×
★★
Edit this entry  
02
Escape from East Berlin

Escape from East Berlin

1962
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Caller

The Caller

1987
×
★★
Edit this entry  
30
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★½
Edit this entry  
28
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★
Edit this entry  
26
Dreams with Sharp Teeth

Dreams with Sharp Teeth

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Heavenly Bodies!

Heavenly Bodies!

1963
×
★★½
Edit this entry  
24
T-Bird Gang

T-Bird Gang

1959
×
★★½
Edit this entry  
24
Teenage Gang Debs

Teenage Gang Debs

1966
×
★★★½
Edit this entry  
24
One Way Ticket to Hell

One Way Ticket to Hell

1955
×
★★½
Edit this entry  
23
The Sellout

The Sellout

1952
×
★★★½
Edit this entry  
23
Stunts

Stunts

1977
×
★★
Edit this entry  
23
Bobbie Jo and the Outlaw

Bobbie Jo and the Outlaw

1976
×
★★★
Edit this entry  
20
The Naked Cage

The Naked Cage

1986
×
★★½
Edit this entry  
19
Beyond the Time Barrier

Beyond the Time Barrier

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mesa of Lost Women

Mesa of Lost Women

1953
×
★★
Edit this entry  
18
First Spaceship on Venus

First Spaceship on Venus

1960
×
★★½
Edit this entry  
18
Witness to Murder

Witness to Murder

1954
×
★★★
Edit this entry  
17
Pipe Dreams

Pipe Dreams

1976
×
★★½
Edit this entry  
16
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Virgin Witch

Virgin Witch

1972
×
★★½
Edit this entry  
09
Picnic

Picnic

1949
×
★★½
Edit this entry  
09
Fragment of Seeking

Fragment of Seeking

1947
×
★★½
Edit this entry  
09
Games

Games

1967
×
★★★
Edit this entry