20oldboy03 has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gold

Gold

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
War and Peace, Part III: The Year 1812

War and Peace, Part III: The Year 1812

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aces Go Places III: Our Man from Bond Street

Aces Go Places III: Our Man from Bond Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aces Go Places II

Aces Go Places II

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aces Go Places

Aces Go Places

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
War and Peace, Part II: Natasha Rostova

War and Peace, Part II: Natasha Rostova

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
War and Peace, Part I: Andrei Bolkonsky

War and Peace, Part I: Andrei Bolkonsky

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Jack & Mr. Nicholson

Dr. Jack & Mr. Nicholson

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Manhunt

Manhunt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Norbit

Norbit

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La Haine

La Haine

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry