• The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • Bloodshot

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Spirits in the Dark

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Time

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Helluva Boss

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • KRFT PUNK'S Political Party!

    ½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★★

  • Polar

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Covenant

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Night School

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • The Predator