Shane has logged 256 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Calibre

Calibre

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
Read the review Edit this entry  
01
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★½
Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry