• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • The Rise of Jordan Peterson

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Revenge

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★★

  • The Trap

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Kevin Hart's Guide to Black History

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • عقلي

  • Vice

    ★★★★

  • Second Act

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Take the Ball, Pass the Ball

    ★★★★

  • Nobody's Fool

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Night School

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mile 22

    ★★★½

  • The Package

    ★★½

  • The Meg

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

  • The First Purge

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½