3la2 has logged 60 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Choice

The Choice

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Garden

The Garden

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
The Last Dive

The Last Dive

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Time of the Gypsies

Time of the Gypsies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Saddest Music in the World

The Saddest Music in the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nostos: The Return

Nostos: The Return

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Siberia

Siberia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
God's Comedy

God's Comedy

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Crowns of the Sailor

Three Crowns of the Sailor

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
El sur

El sur

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Lives and Only One Death

Three Lives and Only One Death

1996
×
Read the review Edit this entry  
15
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crash

Crash

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Antigone

Antigone

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Fireworks

Fireworks

1947
×
Read the review Edit this entry  
12
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Apples

Apples

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Second Circle

The Second Circle

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Secrets Behind the Wall

Secrets Behind the Wall

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twenty-Four Eyes

Twenty-Four Eyes

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Girl Called Apple

A Girl Called Apple

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Z

Z

1969
×
Read the review Edit this entry  
09
The Pillow Book

The Pillow Book

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Checkered Ninja

Checkered Ninja

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Demons

Demons

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry