• Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Puparia

  • A Whisker Away

  • If Anything Happens I Love You

    ½

  • Undine

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

  • Jojo Rabbit

  • The Painted Bird

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

  • The Perfect Candidate

    ½

  • Nimic

  • Midsommar

  • Marona's Fantastic Tale

  • Uncle Thomas: Accounting for the Days

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

  • Homeward

  • Parasite

    ★½

  • Dogs Don't Wear Pants

  • Young Ahmed

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • The Swallows of Kabul

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Deerskin

  • Les Misérables

  • Swallow

  • Missing Link

  • ZONA

  • Us

    ★★★★★

  • Dumbo

  • One Man Dies a Million Times

    ★★★★

  • So Long, My Son

  • The Day After I'm Gone

  • How Does It Start

  • Beats

  • Domains

    ★★★★★

  • By the Grace of God

  • Bohemian Rhapsody

  • High Life

  • A Faithful Man

  • Beautiful Boy

  • Why Are We Creative?: The Centipede's Dilemma

  • Never Look Away

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

  • I Want to Eat Your Pancreas

  • Suspiria

    ½

  • The White Crow

  • The Darkest Minds

  • Flavors of Youth

    ★★★★★

  • Bloomstreet 11

  • After the Facts

    ★★★★★

  • Dear Son

  • Impossible Figures and Other Stories III

  • The Grand Ball

  • The Night of Plastic Bags

  • Dogman

    ★★★★½

  • Hector Malot: The Last Day of the Year

  • BlacKkKlansman

  • Cold War

  • Leto

  • Wildling

  • Hereditary

  • Murder on the Orient Express

  • Virus Tropical

    ★★★★★

  • Coco

  • Brad's Status

    ★★★½

  • The Death of Stalin

  • It

  • mother!

    ★★★

  • Film Stars Don't Die in Liverpool