• Like Father, Like Son

    ★★★★★

  • Sunrise/Sunset

    ★★★★★

  • The Hottest August

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Lucky

    ★★★★½

  • The Spiral Staircase

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Certified Copy

    ★★★★★

  • The Enigma of Kaspar Hauser

    ★★★★★

  • Desire Me

    ★★★★★

  • My Winnipeg

    ★★★★★

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Duelle

    ★★★★★

  • Gun Crazy

    ★★★★★