• Wonder Woman 1984

    ★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ½

  • Green Book

    ★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Behind the Curve

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Papers, Please: The Short Film

    ★★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • DeRay Davis: How to Act Black

    ★★★½

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Carter Effect

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★★★