• Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Housewives of the North Pole

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ½

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

  • Queenpins

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Midnight in the Switchgrass

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • F9

    ★★★★