Xavier has logged 313 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
Read prior review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Edit this entry  
31
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry