witch has logged 13 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry