Rowan has logged 121 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Report

The Report

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sky High

Sky High

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
Edit this entry  
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read prior review Edit this entry  
21
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Locals Only

Locals Only

2019
×
Edit this entry  
15
Austral Fever

Austral Fever

2019
×
Edit this entry  
15
Why Slugs Have No Legs

Why Slugs Have No Legs

2019
×
Edit this entry  
15
Delphine

Delphine

2019
×
Edit this entry  
15
Bare Trees in the Mist

Bare Trees in the Mist

2019
×
Edit this entry  
15
Now is the Time

Now is the Time

2019
×
Edit this entry  
15
Flood

Flood

2019
×
Edit this entry  
15
Greed

Greed

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Australian Dream

The Australian Dream

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Disco

Disco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Easy Land

Easy Land

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jordan River Anderson, The Messenger

Jordan River Anderson, The Messenger

2019
×
Edit this entry