• A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Night Raiders

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Cinderella

  • Dashcam

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★★

  • D.E.B.S.

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Scooby-Doo

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Aquamarine

    ★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Matilda

    ★★★