• No Time to Die

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • A Homemade Film

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Nail Bomber: Manhunt

  • F9

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Bud

  • Shangri-La

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Pretend It's a City

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • The Ripper

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Josep

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Out

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Apples

    ★★★★★

  • Stump the Guesser

  • Mogul Mowgli

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Cold Meridian

  • Goldman v Silverman

  • White House Farm

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Dancing with the Birds

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½