• The Royal Treatment

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Beanie Mania

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Single All the Way

    ★★★★★

  • A Boy Called Christmas

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Nightbooks

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • A New York Christmas Wedding

  • The Pale Door

    ★★

  • Host

    ★★★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★

  • The Night House

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • The Grudge

    ½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★★