_finalgirl has logged 200 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
Edit this entry  
21
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Edit this entry  
21
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life-Size 2

Life-Size 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry