_finalgirl has logged 12 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry