• Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • WandaVision

    ★★

  • Burrow

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★½

  • McMillion$

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • A Christmas Carol

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Imagineering Story

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • A Christmas Movie Christmas

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Our Planet: Behind The Scenes

  • Our Planet

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

    ★★★★

  • Dumbo

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Glass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★