Sort by

Mohammed has logged 18 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

2020
×
Edit this entry  
06
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Edit this entry