• Killers of the Flower Moon

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • McCartney 3, 2, 1

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • 150 Miles of Rotting, Rutted, Lumpy, Dilapidated Pavement

  • Cherry

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Burrow

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The War with Grandpa

  • Tenet

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Letter Room

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • The Half of It

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Spy

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • The Angry Birds Movie 2

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Gena Rowlands: A Life on Film

  • Dark Phoenix

  • Daddy