priscilla has logged 41 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Burn

Burn

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
House Finch

House Finch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
Edit this entry  
21
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Albert Nobbs

Albert Nobbs

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Farm

The Farm

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Death Bell

Death Bell

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbie: A Fairy Secret

Barbie: A Fairy Secret

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Prime Time

Prime Time

2021
×
Edit this entry