priscilla has logged 24 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

×
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Equals

Equals

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Cutlass

Cutlass

2007
×
Edit this entry  
09
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Welcome to the Rileys

Welcome to the Rileys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
03
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Edit this entry