alice has logged 22 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hans Zimmer - World of Hans Zimmer - Hollywood in Vienna 2018

Hans Zimmer - World of Hans Zimmer - Hollywood in Vienna 2018

2018
×
Edit this entry  
29
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunger

Hunger

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shadow and Bone - The Afterparty

Shadow and Bone - The Afterparty

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry