a7xfan has logged 30 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Stalker

Stalker

1979
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Audition

Audition

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
17
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
17
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kids

Kids

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
½
Read the review Edit this entry