Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★
Edit this entry  
05
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
Edit this entry  
02
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Edit this entry  
02
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Edit this entry  
02
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Edit this entry  
23
Cherry

Cherry

2021
×
Edit this entry  
21
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Edit this entry  
08
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Eight for Silver

Eight for Silver

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cusp

Cusp

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hive

Hive

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
Edit this entry  
01
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Edit this entry  
31
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Edit this entry  
30
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Human Factors

Human Factors

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
Edit this entry  
16
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The X Files

The X Files

1998
×
★★½
Edit this entry  
13
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Locked Down

Locked Down

2021
×
Edit this entry  
07
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★½
Edit this entry