• C U Soon.

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Kappela

    ★★★

  • Forensic

  • Trance

    ★★½

  • Varane Avashyamund

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Big Brother

    ★½

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★

  • Driving Licence

    ★★½

  • Mamangam

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Love Action Drama

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Thanneer Mathan Dhinangal

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Oru Yamandan Premakadha

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Athiran

    ★★½

  • Lucifer

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Kodathi Samaksham Balan Vakeel

    ★★

  • Oru Adaar Love

    ½

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★

  • Mikhael

  • Vijay Superum Pournamiyum

    ★★½

  • Njan Prakashan

    ★★★

  • Odiyan

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Joseph

    ★★★½

  • Kayamkulam Kochunni

    ★★½

  • Ratsasan

    ★★★

  • 96

    ★★★★

  • Varathan

    ★★★

  • Theevandi

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★½

  • Karwaan

    ★★½

  • Koode

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Ramaleela

    ★★★

  • Njandukalude Naattil Oridavela

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Thondimuthalum Driksakshiyum

    ★★★

  • Godha

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Ezra

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Kattappanayile Rithwik Roshan

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Aanandam

    ★★½

  • Pulimurugan

    ★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Happy Wedding

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Jocob's Kingdom of Heaven

    ★★★

  • Action Hero Biju

    ★★★

  • Adi Kapyare Kootamani

    ★★½

  • Charlie

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Premam

    ★★★★