aayushtalpade has logged 34 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Death Note

Death Note

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★★
Edit this entry