• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Grucifixion

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • WandaVision

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nominated

  • Monday

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • Le Grand Rendez-Vous

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Billie Eilish | Live at Radio 1's Big Weekend 2019

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Warp Speed Chic

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Nun

    ★★★½

  • Bodyguard

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½