abbie has logged 21 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coraline

Coraline

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Tropico

Tropico

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry