• House of Gucci

  • Britney Vs Spears

    ★★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★★★★

  • Madonna - Madame X

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • star-crossed: the film

    ★★★★★

  • Cinderella

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Vacation Friends

    ★½

  • Queenpins

    ★★½

  • Sweet Girl

  • Respect

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

  • Playing God

    ★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Vivo

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★★

  • Miley Cyrus Presents Stand by You

  • The Ice Road

    ★½

  • Good on Paper

    ★★

  • False Positive

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Pray Away

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Dating & New York

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • 12 Mighty Orphans

    ★★★½

  • Lady of the Manor

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

    ★★★★★

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Finding You

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Here Today

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Save Ralph

  • Happily

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★