abbie has logged 551 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Edit this entry  
12
The Butler

The Butler

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Madonna - Madame X

Madonna - Madame X

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
Edit this entry  
05
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Edit this entry  
30
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brenda Starr

Brenda Starr

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Edit this entry  
25
Controlling Britney Spears

Controlling Britney Spears

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Safe House

Safe House

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Playing God

Playing God

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sonny

Sonny

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Upside

The Upside

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady of the Manor

Lady of the Manor

2021
×
★½
Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dating & New York

Dating & New York

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry