abbie has logged 52 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
MAX: Live from the Greek Theatre

MAX: Live from the Greek Theatre

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Clapper

The Clapper

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cow Belles

Cow Belles

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry  
19
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★½
Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prom

Prom

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Believer

Believer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bliss

Bliss

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Where Are You Going, Where Have You Been?

Where Are You Going, Where Have You Been?

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Show

The Show

2017
×
Edit this entry  
02
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Edit this entry