Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Street Player

The Street Player

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Baar Baar Dekho

Baar Baar Dekho

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Jagga Jasoos

Jagga Jasoos

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Scarecrow

Scarecrow

2019
×
Edit this entry  
19
Simmba

Simmba

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Sorry to Disturb

Sorry to Disturb

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
PK

PK

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★½
Edit this entry  
07
Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jab Tak Hai Jaan

Jab Tak Hai Jaan

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
01
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Edit this entry  
24
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Playing with Giants

Playing with Giants

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bajrangi Bhaijaan

Bajrangi Bhaijaan

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kapoor & Sons

Kapoor & Sons

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Thugs of Hindostan

Thugs of Hindostan

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Judwaa 2

Judwaa 2

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Tiger Zinda Hai

Tiger Zinda Hai

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Raees

Raees

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Ladies vs Ricky Bahl

Ladies vs Ricky Bahl

2011
×
★★
Edit this entry  
17
Chhichhore

Chhichhore

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sanju

Sanju

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Terrorism and Kebab

Terrorism and Kebab

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Haider

Haider

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spy

Spy

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Yacoubian Building

The Yacoubian Building

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
30 Years Ago

30 Years Ago

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Big

Big

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★
Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
New Year's Eve

New Year's Eve

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Thief of Baghdad

The Thief of Baghdad

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Suit

The Suit

2018
×
Edit this entry  
21
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★
Edit this entry