• Onward

    ★★★★

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★★

  • Mawlana

    ★★

  • Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela

    ★★

  • Don

    ★★

  • Sing

    ★★★

  • Revolutionary Road

    ★★★

  • Gangs of New York

    ★★★

  • Bajirao Mastani

    ★★★

  • Padmaavat

    ★★★

  • Befikre

    ★★

  • Band Baaja Baaraat

  • Gunday

  • Ladies vs Ricky Bahl

    ★★

  • Dil Dhadakne Do

    ★★★★

  • Dishoom

  • Judwaa 2

  • Skyfall

    ★★★★