• Dune

    ★★★★★

  • Sweet Girl

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Black Widow

    ½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • The Circle

    ★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Allied

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Me Before You

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Out of the Furnace

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • Rush

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • World War Z

    ★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Iron Man 3

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★

  • J. Edgar

    ★★★

  • The Intouchables

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★½

  • Drive

    ★★★

  • Thor

    ★★★