• AK vs AK

    ★★★

  • Paava Kadhaigal

    ★★★

  • Durgamati: The Myth

  • Chhalaang

    ★½

  • Ludo

    ★★★

  • Laxmii

  • Welcome Home

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • JL 50

    ★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • Sadak 2

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • Shakuntala Devi

  • Lootcase

    ★★★

  • Raat Akeli Hai

    ★★★½

  • A Suitable Boy

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Bulbbul

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★★

  • Talvar 2

    ★★★½

  • Mrs. Serial Killer

    ½

  • Angrezi Medium

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Baaghi 3

  • Thappad

    ★★½

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★½

  • Love Aaj Kal

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Nasir

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Chhapaak

    ★★

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

    ½

  • Ghost Stories

    ★★

  • Good Newwz

    ★★½

  • Dabangg 3

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Pati Patni Aur Woh

    ★★★

  • Panipat

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Pagalpanti

    ½

  • Hellaro

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Bala

    ★★★

  • The Fall

    ★★½

  • Housefull 4

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★½

  • Laal Kaptaan

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Sky Is Pink

    ★★★½

  • Dolly Kitty Aur Woh Chamakte Sitare

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Dream Girl

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Jallikattu

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • GUO4

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★