• Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Finding You

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Soul

  • Hubie Halloween

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Unhinged

  • If Anything Happens I Love You

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Downhill

  • Promising Young Woman

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

  • In the Tall Grass

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Judy

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Midsommar

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Always Be My Maybe

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Ma

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

  • The Hustle

  • Yesterday

  • Blow the Man Down

  • Us

  • Stuber

  • Booksmart

  • Yes, God, Yes

  • Captain Marvel

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • Beautiful Boy

  • Greta

  • Free Solo

  • A Simple Favor